top of page

Úspechy našich: 3. a 2. miesto na Majstrovstvách Slovenska a víťazstvo v kvalifikácií na ITF J30

V pondelok 29. 05. v Humennom odštartovali Majstrovstvá Slovenskej Republiky v kategórií mladších žiačok. Majstrovstiev sa zúčastnila aj Maruschka Blaškovičová, hráčka akadémie TENNIS MOTION, ako 12. nasadená.


Dvojhra

Maruschka po úspešnom MSR
Maruschka s cenami z MSR

V prvom kole si hladko poradila s Viktóriou Teréziou Bab výsledkom 6:0, 6:0.

V ďalšom kole ju čakala 8. nasadená hráčka turnaja, Nina Čaplovičová. V tomto zápase Maruschka vybojovala ťažké víťazstvo po veľmi tesnom prvom sete, kde dokázala otočiť skóre zo stavu 4:5 a 15:40 a vyhrala set 7:5. Ukázala svoje silné stránky v podobe mentálnej odolnosti a bojovnosti. V druhom sete súperka už nekládla rovnaký odpor a skončil výsledkom 6:2. "Pred zápasom som nevedela, čo môžem čakať. Ešte sme spolu nehrali a viem, že mala dobré výsledky. Dokázala som však zostať kľudná a vyhrať v dôležitých momentoch." - okomentovala Maruschka svoj zápas.


Vo štvrťfinále bola jej súperkou 4. nasadená hráčka, Lilien Kubalová. Favoritka zápasu bola vyššie nasadená hráčka, avšak Maruschka k zápasu pristupovala bez ohľadu na rebríček.


"Do tohto zápasu som išla sebavedomo, lebo už som ju raz porazila v zime. No nečakala som, že to bude také bezproblémové. Myslela som si, že ma potrápi viac."


Po rýchlom zápase si Maruschka zabezpečila miesto v semifinále výsledkom 6:0, 6:2.


V boji o finále sa naša hráčka postavila oproti 2. nasadenej, Romane Dekanovej. Zápas začal pozitívne vedením 1:0. To však netrvalo dlho a Romana získala prevahu svojimi skúsenosťami a fyzickými schopnosťami. Zápas skončil v prospech Romany 6:2, 6:1.


Štvorhra


Štvorhru zahájila so svojou pravidelnou spoluhráčkou Ellou Bartákovou v druhom kole ako 5. až 8. nasadené. Tento zápas vyhrali výsledkom 6:2, 6:2 oproti Viktórií Terézií Bab a Vanese Ferkovej.

Maruschka po úspešnom MSR
Maruschka Blaškovičová a Ella Bartáková

Vo štvrťfinále narazili na pár Simona Nováková a Vivien Čemanová, ktoré boli 3. až 4. nasadené. Náš skúsený a zohratý pár po hladkom víťazstve 6:3, 6:1 postúpil do semifinále turnaja.


Súperkami v semifinále im boli Alexandra Janošková a Nina Čaplovičová, ktoré predtým vyradili nasadené dvojky turnaja. Do zápasu nastupovali s odhodlaním postúpiť do finále. Po výbornom výkone a výhre 6:3 6:3 sa im to podarilo.


Finále hrali s najvyššie nasadenými hráčkami Lurou Masarykovou a Rianou Rusnačkovou. Viditeľná bola hlavne fyzická prevaha súperiek. Baby bojovali o každú loptičku a hlavne v druhom sete favoritky potrápili. Za stavu 4:5 mali výhodu na 5:5, ktorú však nevyužili a zápas prehrali 2:6 4:6.


Celý turnaj bol pre Maruschku veľmi úspešný a potvrdil, že ideme po správnej ceste.

Maruschka po úspešnom MSR
 

ITF J30 vo Viedni


Dňa 17. až 22. apríla sa vo Viedni uskutočnil medzinárodný turnaj junioriek ITF J30.

Našu akadémiu reprezentovali Marie Sokolová a Adela Siváková. Obidve začínali v kvalifikácii a pokúšali sa získať prvé body do svetového juniorského rebríčka.


Adelu čakal prvý turnaj ITF. V prvom kole mala voľný žreb.


V druhom kole sa jej postavila do cesty Lea Nurija Koljenovic z Nórska. Už od rozohrávky bolo jasné ako bude zápas vyzerať. Obidve hráčky preferovali rýchly, útočný tenis. Od začiatku zápasu boli gemy veľmi vyrovnané. Dievčatá hrali najrýchlejší tenis spomedzi všetkých zároveň prebiehajúcich zápasov. Divákom ponúkli viacero vynikajúcich výmen počas celého zápasu. Prvý set bol vyrovnaný až do stavu 4:4, kedy členka Tennis Motion spravila pár chýb z nervozity a Nórka ukončila set vo svoj prospech výsledkom 6:4. Druhý set vyzeral lepšie pre Leu, keď vyhrávala 4:2 a zdalo sa, že priebeh setu bude jednoduchý. Adel v tomto ťažkom stave ukázala svoju bojovnosť a dokázala dostať zápas do stavu 5:5. V koncovke setu mala opäť navrch Nórka a Adel po výbornom a bojovnom výkone podľahla svojej súperke 6:4, 7:5.


Adela odohrala svoj prvý turnaj ITF a odniesla si cenné skúsenosti a motiváciu do tréningu.


Mája tak isto začala svoju cestu voľným žrebom v prvom kole.


V druhom kole nastúpila oproti Jazmin Ganbat z Maďarska. Začiatok zápasu vyzeral veľmi nervózne na obidvoch stranách. Gemy boli vyrovnané, no Mája začínala pomaly získavať prevahu a prvý set ukončila víťazne v pomere 6:4. V druhom sete sa uvoľnila z počiatočnej nervozity a dostala sa do rýchleho vedenia 5:1. V tomto stave Maďarka začala hrať štýlom "už nemám čo stratiť" a trafila viacero víťazných úderov za sebou. Stav zápasu sa menil, keď Jazmin stiahla postupne skóre na 5:4. Mája sa však skúsene nenechala týmto stavom rozhodiť a v rozhodujúcich chvíľach ukázala mentálnu prevahu. Zvíťazila 6:4, 6:4 a dostala sa do finále kvalifikácie.

Mája vo Viedni proti Rumunke
Mája Sokolová vo Viedni na ITF J30

Tam si zmerala sily s 2. nasadenou hráčkou v kvalifikácií a 2 800. hráčkou svetového rebríčka juniorou, Elenou Antoniou Dragut z Rumunska. V tomto zápase obidve hráčky zvolili taktiku "aktívnej obrany", takže výmeny boli veľmi dlhé. Rumunka robila v prvom sete veľa chýb a v kombinácií s pestrejšou hrou na strane našej hráčky, bol výsledok jednoznačný 6:1 pre Máju. V druhom sete Elena zlepšila svoj výkon a zápas bol vyrovnanejší. To jej však nestačilo a Mája vyhrala zápas 6:1, 6:3.


Nasledujúci deň Mája hrala prvé kolo hlavnej súťaže, kde jej súperkou bola 11-ta nasadená Talianka Ludovica Penna, v tej dobe na 1 100. mieste v juniorskom svetovom rebríčku. Zápas začal síce vedením Češky 1:0, ale bolo vidieť, že top-spinové údery Talianky jej budú robiť problémy. Mája si so štýlom hry 11-stej nasadenej nevedela poradiť a prvý set stratila v pomere 6:1. V druhom sete sa členka našej akadémie snažila zmeniť svoju hru a nájsť riešenie na problematické údery Talianky. To sa jej nepodarilo a druhý set skončil tak isto 6:1.


S pozitívnou bilanciou výhier a dobrým pocitom sa Mája rozlúčila s turnajom po troch výborných zápasoch.


Pre obidve naše zverenkyne to bola výborná skúsenosť. Dokázali sami sebe, že obstoja aj v medzinárodnej konkurencii.


 

Výsledky Majstrovstiev Slovenska si môžete pozrieť tu.

Výsledky turnaja ITF J30 si môžete pozrieť tu.

102 views0 comments

Recent Posts

See All

コメント

5つ星のうち0と評価されています。
まだ評価がありません

評価を追加
bottom of page